Zruč se vracela ze Sedlic s prázdnou

Sedlec- Ve druhém kole okresního přeboru TJ Viktoria Sedlec přivítala doma TJ Jiskru Zruč nad Sázavou.
Na úvod sezóny Viktorka prohrála těsně v Církvích 2:1, naopak Zruč nad Sázavou doma zvítězila nad SK 1933 ČUS Nové Dvory 2:1 a pripsala si prvni tři důležité 3 body.

TJ Viktoria Sedlec- TJ Zruč nad Sázavou 2:0 (1:0)

Úvod zápasu patřil Viktorce. Již v 8. min. útočník Krupička ve vápně přihrávkou uvolnil středopolaře Papouška, ale jeho střelu zablokovala pohotově obrana zručského gólmana Loudy. Hra byla vyrovnáná, protože oba soupeři předváděli útočný fotbal. Zruč odpověděla v útoku až odeset minut později, když se po rohu Hudce na levé straně na malém vápně se hlavou prosadil trenér a krajní pravý obránce Váňa, ale hlavičkoval nad branku brankáře Dostála. Ve 20.min.Viktorka se dostala do zakončení, když před velkým vápnem záložník Papoušek uvolnil přihrávkou po zemi. Hájka, ten však vystřelil těsně nad bránu gólmana Loudy. O minutu později na druhé straně útočník Dolejš se dostal do úniku, ale naštěstí pro Viktorku mířil vedle branky gólmana Dostála. Po půl hodině hry Papoušek se prosadil před velkým vápnem hostů, ale jeho střela letěla vysoko nad branku gólmana Loudy. O minutu později se do šance po levé straně prosadil útočník Hvězda poté, co Viktorka zachytila špatnou rozehravku hostů, jenže z těžkého úhlu přestřelil nejen branku hostů, ale i brankáře Loudy. Ve 33. min. záložník M. Pavlík byl faulován na hranici velkého vápna a k trestnému kopu se postavil útočník Hvězda, ale jeho technickou střelou brankař Louda vyrazil na roh. Ve 38. min. obránce Kožnar vrátil pretažený roh z pravé strany do vápna, kam si naskočil pravý obránce J. Poul, ale hlavičkoval vedle branky Zruče. Na úvodní branku zápasu se diváci museli počkat až do 42. min. poté, co se individuálně na hranici velkého vápna prosadil záložník M. Hájek přes tři protihráče a dostal se do pokutového území, kde byl následně ve vápně faulovan záložníkem Pejšou. Pokutový kop s přehledem proměnil záložník Pohanka.- 1:0

Vstup do druhého dějství patřil domácím. V 49. min. záložník Papoušek vystřelil sice do prostředka brány, ale Papouškovu táhlou střelu ze střední vzdálenosti brankář Louda vyboxoval před sebe. V 54.min. po centru J.Poula ve vápně se do vzduchu pověsil středopolař Papoušek a výstřihl nůžky, ale mířil nad branku hostů, přesto sklidil aplaus domácích.Jenže v 57. min. už Viktorka zvýšila náskok, když Svoboda na pravé straně na malém vápně položil obránce a levačkou vymetl pravou šibenici gólmana Loudy - 2:0 O deset minut později hosté zahrozili, když se před vápnem Sedlic uvolnil střídající Božík vystřelil nad branku Dostála. V samém závěru Viktorka mohla pojistit vedeni. V 81. min. záložník Papoušek vysunul.ve vápně M. Hájka, ten však trefil v pokutovém území vybíhajícího gólmana Loudu..

Sedlec - Zruč n. S. 2:0 (1:0)
Branky: 44. pok. kop Pohanka, 58. Svoboda
Rozhodčí: T. Volenec - Fencl, Mucha
ŽK: M. Hájek - Pejša, Hudec
Diváků 60.
Sedlec: Dostál - J. Poul, Fitzbauer, Kožnar (66. D. Košátko), Kolda, Pavlík, M. Hájek, Pohanka, Papoušek, Hvězda (72. Ďoubal), Krupička (46. Svoboda)
Zruč n. S.: Z. Louda - L. Jelínek, M. Váňa (66. Božík), Dolejš, Pejša, Zeman, Čermák (68. Koten), Hudec, Aye, J. Ouřada (44. Kotek), M. Ouřada.