Sedlecká Viktorka se třemi body ze zápasu s uhlíři dotáhla do čela tabulky!

Sedlec - V pátém kole OP přivítali fotbalisté Viktorie Sedlec, jednoho z trojlístku vedoucích týmů tabulky, šestý FK Uhlířské Janovice. Hosté ztrácelí na soupeře před sobotním utkáním dva body:

Sedlec - U.Janovice 2:0 (0:0)

2

V prvních dvaceti minutách byli hosté nebezpečnější, byli častěji v šestáctce soupeře a také své akce dokázali zakončovat. Ovšem bez výsledku, asi největší příležitost ke skórování měli ve 21. min., kdy Bílek centrem z pravé strany našel před malým vápnem volnéhl N. Marka, který však hlavičkoval vedle! Sedlečtí potom hru přece jen více vyrovnali, také se dostali na dostřel brány hostů, jenže rovněž bez výsledku.

Druhý poločas začali lépe hosté: Už ve 47. min. Jelínek vyslal do šance R. Tancera, který sice padajícího gólmana ŠIlhána přehodil, do prázdné brány mířící míč se ale od tyče odrazil ven! A trest za neproměněné šance na sebe nenechal dlouho čekat: Hned z protiútoku se Pavel Mrštík prosadil mezi třemi beky v pokutovém území! - 1:0. Netrvalo to ani čtyři minuty a Viktorka rozvlnila síť soupeře podruhé: Po Koldově centru se uvolnil opět Pavel Mrštík a zvýšil na 2:0. Uhlíře druhá branka položila, prakticky k ničemu se nedostali, navíc domácí své vítězství mohli potvrdit ještě třetí brankou, na kterou už ale nedošlo.

"Byl to pro nás těžký zápas. Stálo proti nám mladé a běhavé mužstvo s vysokými hráči," upozornil sedlecký Jiří Vopatřil a doplnil: "První poločas jsme trochu prospali, hosté tam měli šance, které kdyby proměnili, zápas se asi vyvíjel jinak. Ve druhém poločase jsme na tom byli fyzicky lépe než soupeř a dali branky. Pro nás to je důležité vítězství."

Fotbalisté FK Uhlířské Janovice nedokázali na hřišti Viktorie bodovat ani skórovat. "Domácí si vítězství zasloužili, minimálně za druhý poločas. Za svou agresivitu, nasazení a chuť do fotbalu. Domácí prostředí jim vyloženě sedělo, k vítězství jim gratuluji," uznal hostující trenér Karel Nouzák a navázal: "První poločas jsme neodehráli vůbec špatně, měli jsme tři, čtyři gólové šance. Soupeře jsme k ničemu nepustili. Druhý poločas jsme také začali dobře, Radek Tancer dal ale jen tyč. Tím se hra trochu otočila, domácí to nakoplo. Z našeho nedůrazu ve vápně, kde jsme nedokázali odehrát jednoduchý míč, jsme dostali první branku. Na 2:0 jsme dostali po dlouhém míči za obranu, kdy se naši stopeři nesmyslně rozestoupili. Od té doby to byla pro nás naprostá křeč. Možná jsme drželi míč, ale to nemá smysl."

Branky: 49., 53. Pav. Mrštík.
Rozhodčí: Jiří Dvořák.
ŽK: Průša, Kolda, Ďoubal - Bílek.
Diváků: 55.
Sedlec: Šilhán - Jan Vavřina, Kožnar, Průša, R. Jiráň - Dostál (65. Češpiva), Pohanka, Petr Marštík (90. Rohan), Kolda (88. Culek) - Ďoubal (80. Hyka), Pavel Mrštík.
U. Janovice: Záruba - Barták, Šusta (64. Randa), J. Kopp, Bílek - M. Jelínek, Beneš (38. R. Tancer), D. Kulhánek, D. Marek - N. Marek, Vyhnánek. Trenér Karel Nouzák.