Sedlecký Mercedes odvrátil prohru dvěma zásahy v posledních minutách

Sedlec - V 17. kole OP přivítala Viktorka na svém pažitu Nové Dvory. V minulém kole Viktorka vyhrála v Paběnicích 1:3 a Nové Dvory prohráli ve Zbraslavicích 2:1.

Sedlec - Nové Dvory   4:4 (2:3) pk: 5:4

VS

Začátek utkání byl velice podobný tomu v Paběnicích. Velký nátlak Viktorky, který opět nesl své ovoce. Hned v 5. minutě se po pravé straně rychlou kombinací dostal (nevím kdo) do vápna a prudkou přihrávkou našel Martina K., který uklidil míč do brány - 1:0. Několik minut poté pálíl z 20 metrů Pavel Mrštík a jeho prudkou střelu tečkoval obránce hostů tak ideálně, že míč přeloboval gólmana a zapadl přesně pod břevno - 2:0. Poté bohužel přišlo nečekaných 9 minut hry a 3 góly hostů. Nejprve se odrazil míč na hranici velkého vápna přesně k noze Vohnickýho, který přehodil z první Tomáše R. - 2:1. O 7. minut později utekl po levé straně hostující záložník, po nepřesném obraném zákroku Míry Kořínka si poradil ve vápně i z druhým stoperem Nikolou K. a u pravé tyče našel volného Melezínka, který uklidil míč do prázdné brány - 2:2. Ve 22. minutě byl obrat dokonán, když centr z prostředka hřiště mířící do autu bohužel uklidil naprosto přesně k pravé tyči domácí Jirka K. - 2:3. Poté se hra vyrovnala a Viktorka dokonce 2x překonala i gólmana Nových Dvorů, ale toho zastopili obránci. Nejprve hlavičkoval po centru z levé strany Martina K. a poté po závaru v malém vápně, kdy se nekolika hráčům nepodařilo míč propílit až do brány.

Do druhého poločasu vstupovala Viktorka s nevýhodným skóre 2:3. Šance si tvořily oba týmy, nejprve se opět po schrumáži před bránou prosadily Nové Dvory, když Viktorka nedokázala odkopnout míč ze svého vápna. 2:4. Poté Viktorka začala tlačit, odměnou jí byl gól, který ale z brány hosté vykopli a rozhodčí nepostřehl. Viktorka vrhla všechny síly do útoku, ale nemohla se prosadit, naopak hosté dvakrát nastřelili břevno z brejkové situace. Ještě 10min do konce utkani Viktorka prohrávala, ale pak se ukázala prohnanost trenéra Vopatřila. 5 minut pred koncem zahravala zahravala Viktorka standardní situaci, k hlavičce se dostal střídající M. Poul, brankář hostí ale jeho pokus vyrazil zpět k němu, následující přihrávka do malého vápna našla dalšího střídajícího hráče J. Ďoubala. Ten se hlavou nemýlil. 3:4 Mercedes vyjel z garáže v pravý čas, protože ještě stihl do konce utkání dovézt míč do brány znovu. Koldův centr totiž Ďoubal prodloužil hlavou do branky 4:4. V penaltovém rozstřelu byli úspěšnější domácí, a tak v přestřelce udolali Nové Dvory 5:4

Sedlec: Rybák - Kubec, Kořínek, Kožnar, Průša - Košátko, Pavel Mrštík, Petr Mrštík, Hvězda - Svoboda, Kolda Střídali: Vokoun, Poul, Ďoubal, Vavřina,

Nové Dvory: Neprášek - Kosprd, Dastych, Nytra, Míča, Veselý, Kokeš, Vohnický, Marek, Melezínek, Žaloudek

Góly: 5. Kolda, 11. Pavel Mrštík, 89. a 90. Ďoubal - 13. Vohnický, 20. Melezínek, 22. Kubec (vlastní), 59. Kosprd

Rozhodčí: Petr procházka