Viktorka přivezla všechny body z Křesetic

Křesetice - Po první výhře v sezóně nad Kaňkem (2:1) vyjela Viktorka do Křesetic. Stejně jako Kaňk se i Křesetice v této sezóně vrátily po pár letech do okresního přeboru. Domácí pro OP výrazně posílili, což jim vyneslo prozatím 7 bodů a 9. místo v tabulce. Viktorka nezačala sezónu nejlépe a s 5ti body se drží konce tabulky OP.

Rozvoj Křesetice - Viktoria Sedlec 1:4 (0:2)

Více foto uvnitř článku:
1

Prvních 25 minut zápasu patřilo domácím, kteří se snažili kombinovat a Viktorka bohužel jen nakopávala míč z obrany na útočníky (obránce domácích). Naštěstí si domácí moc šancí neutvořili a za zmínku stojí jen prudká rána z 35 metrů, která proletěla vedle pravé tyče naší brány. Po 30ti minutách se konečně hráči Viktorky odhodlali ke kombinaci a odměnou jim hned byl gól. Na pravé straně se díky narážečce s Marcelem Poulem uvolnil Honza Hvězda, jehož prudký centr proletěl malým vápnem a našel přesně hlavu nabíhajícího Pavla Mrštíka, který míč uklidil do brány - 0:1. Poté se k zakončení za velkým vápnem postupně dostali Marcel Poul a Dan Košátko, ale oba pokusy skončily vysoko nad bránou. Ve 37. minutě hodně zaspala obrana Viktorky, když nikým nebráněný domácí záložník dostal míč do běhu na pravé straně a na jeho centr naskakovali tři hráči Křesetic, které bránil sám Honza Vavřina. Naštěstí domácí hráč hlavičkoval jen těsně vedle pravé tyče. Obrana se nepoučila a dvě minuty nato se tentokrát po levé straně dostali domácí dvěma přihrávkami lehce před Tomáše Rybáka, který vyrazil přízemní střelu skvělým zákrokem pravou nohou. Ve 40. minutě si na pěkný centr na zadní tyč od Míry Kořinka. naběhl Pavel Mrštík.  jehož hlavička se od břevna odrazila na brankovou čáru, kam nejrychleji přiběhl Honza Hvězda a míč uklidil do brány - 0:2. Těsně před koncem poločasu vystihl Honza Hvězda rozehrávku domácích a vyslal Marcela Poula do somostatného úniku, ten ale zvolil místo zakončení nahrávku (do ofsajdu?) na Pavla M., který mířil vedle levé tyče.

Začátek druhého poločasu patřil opět Krešeticím, které se hned dostaly do 100% šance. Celkem lehce se po pravé straně dostaly do vápna, kde naštěstí domácí utočník sám před Rybákem zazmatkoval a jeho nesmyslná přihrávka skončila v rukou brankaře. Ve 47. minutě "fauloval" Dan K. ve vápně a rozhodčí se rozhodl odpískat penaltu.Ta být neměla, jelikož Dan nejprve odkopl míč, s čímž souhlasil i fanoušek domácích stojící vedle mě. Domácí exekutor se ale ukopl a jeho střela mířila hodně vysoko nad břevno. V 55. minutě si Marcel Poul na pravé straně obhodil dva hráče, kterým následně utekl a poslal prudký přízemní centr do vápna. Ten domácí obránce jen odkopl na nohu Pavla M., který míč střelou z prostředka velkého vápna uklidil pod břevno - 0:3. V 65. minutě na levé straně N. Kožnar pěknou přihrávkou uvolnik Pavla Mrštíka, který oslovil pěknou přihrávkou nabíhajícího Marcela Poul, jenž míč netrefil a zastoupit ho musel domácí obránce, který nešťastně mířil přesně do své brány - 0:4. V 70. minutě se okolo stopera obtočil Pavel Mrštík a jeho samostatný únik ukončil faulem před vápnem domácí stoper. Ten byl odměněm ČK po 2 minutách na hřišti. Přímého kopu se ujal navrátilec Láďa Pospíšil a trefil přesně pravou spojnici brány. Domací snížili v 80. minutě, když se nepovedl Jirkovi Kubcovi odkop míče z vápna a Jarůněk míč uklidil v klidu do brány - 1:4.

Co dle mého rozhodlo utkání? Bojovný výkon Viktorky!!! Pochopení po 30ti minutách, že nejde hrát stylem "nakopávání míču od obránců na obranu soupeřů", čekat co s tím útočník udělá a ještě řvát že se nenabízí (tohle půjde hrát, až bude Láďa ve formě jako před 6ti lety). A určitě trochu štěstí, že domácí nedali své velké šance.

Sestava Sedlec - Rybák - Vavřina, Vokoun (64. Jiráň R.), Kubec, Průša (67.Pospíšil ) - Hvězda (52.Jiráň D.), Košátko, Kořínek, Kožnar - Mrštík Pavel, Poul Marcel

Sestava Křesetice - Domas - Rajdl, Vlasák, Charvát, Ptáčník, Zvolánek, Jarůněk , Bláha, Jarůněk, Klinger, Faltýn střídali: Budínek, Franc, Šafránek

Branky: 80. Jarůněk Martin 29. Mrštík Pavel, 39. Hvězda Jan, 39. Mrštík Pavel, 67. Charvát Jan (vl.)

Rozhodčí: Tomáš Volenec (i přes penaltu velmi dobře zvládnutý zápas)