TJ Viktoria Sedlec

Oficiální stránky klubu

B-tým podruhé za sebou bez bodu

Červené Janovice - Třetí zaváhání v řadě a ještě k tomu na domácím hřišti si nechtěli dovolit fotbalisté Červených Janovic. K poměrně optimistickým vyhlídkám jim nahrávala skutečnost, že viktoriáni museli řešit souběh utkání.

Červené Janovice - Sedlec B 4:0 (2:0)

Důležitější však samozřejmě bylo samotné dění na trávníku a na něm se potvrdily papírové předpoklady. Domácí mužstvo soupeře sice viditelně nepřehrávalo, ale mohlo si gratulovat, že na rozdíl od sedlecké rezervy, jejíž áčko nakonec zvítězilo v derby na Kaňku 5:1, proměňovalo gólové příležitosti.

Z tohoto pohledu se v prvním poločase vžil do klíčové role Z. Schneiderwind, který parádní střelou z těžkého úhlu otevřel brankový účet zápasu a pak ještě z rohového kopu posadil míč přesně na hlavu neobsazeného J. Víty. Nejmenší a zároveň nejstarší muž na hřišti tak tím nejlepším způsobem poděkoval trenérovi I. Hájkovi za nečekané zařazení do základní sestavy.

Hosté v úvodní půli rozhodně nehráli takzvaně druhé housle, ovšem selhali v koncovce jako v případě hlavně J. Ďoubala a M. Vrby. Jejich nejnebezpečnějším hráčem se proto stal M. Svoboda, při jehož nepříjemných trestných kopech se červenojanovický brankář J. Hájek pořádně zapotil, nicméně nulu udržel.

Aby se to nepletlo, dost podobný scénář nabídl také druhý poločas. Ten měl dva hrdiny. Tím smutným byl sedlecký náhradník T. Rybák, který potvrdil ničemnost svého týmu ve finální útočné fázi. Dvakrát v krátké době totiž postupoval sám na gólmana J. Hájka a pokaždé by se pak asi nejraději neviděl, protože vůbec netrefil takzvané zařízení. „Co byste taky od brankáře čekali,“ sypal si popel na hlavu.

To dlouholetý červenojanovický kanonýr R. Vavřina už má na svém kontě přes šest set dvacet úspěšných střeleckých zápisů a dva z nich přidal jako střídající fotbalista v poslední pětiminutovce duelu s viktoriány: nejdříve v malém vápně přehlavičkoval J. Andrašíka a potom opět hlavou poslal do sítě centrovaný balon od L. Hájka.

„Podali jsme dobrý výkon a potěšilo mě, že se dařilo i náhradníkům,“ stručně okomentoval vysoké vítězství Červených Janovic jejich trenér Ivoš Hájek.

Branky:  16. Z. Schneiderwind, 31. J. Víta, 86., 90. R. Vavřina
Rozhodčí: Ledvina

Sestava Viktorie: Dostál - Svoboda, Fitzbauer (19.Vopatřil), M.Poul, Andrašík - Němec, Tvrdý, Vrba, Češpiva (54. Rybák) - Koriťák, Ďoubal