Viktorka rozhodla o výsledku až ve druhém poločase

Chotusice – V 6. kole okresního přeboru zavítala sedlecká Viktoria na hřiště Chotusic.  V minulém kole se oběma soupeřům dařilo rozdílně.  Druhá TJ Viktoria Sedlec se 13 body venku porazila Zruč 3:1, naopak dvanácté TJ Chotusice se 3 body( výhra venku nad Malínem 2:0) prohrály v Tupadlech 4:0.

TJ Sokol Chotusice – TJ Viktoria Sedlec 1:3 (0:1)

.

V prvním poločase se Chotusice se spoléhaly na nakopávané balóny za obranu Sedlic. Pro změnu Viktoria Sedlec se snažila hrát kombinační fotbal, jenže sedlečtí hráči neměli potřebný klid v rozehrávce. Až 12. min. si Viktorka vytvořila šanci, když po centru Hvězdy z levé strany se odražený míč dostal k útočníkovi Cimrovi, ten však z vápna nepřekonal gólmana Výborného. Jenže špatné zakončení u útočníka Cimra už neplatilo ve 31. min. poté, co Pavel Mrštík nahrál před vápnem osamocenému Cimrovi a ten tvrdou střelou prostřelil brankáře Výborného. – 0:1

Ve druhém dějství se obraz hry změnil. Byly to Chotusice, které se po změně stran více tlačily do koncovky, naopak Viktorka vycházela ze zabezpečené obrany.  V 57. min. brankář Vokoun své mužstvo podržel, když ve vápně svým výběhem reflexivně vyrazil Dospělovu střelu do stran. O dvě minuty později gólman Vokoun z brankové čary hokejovým zákrokem vytěsnil T. Vetešníkovu dorážku na rohový kop. V 62. min. po trestném kopu Vavřiny z půlky hřiště se dostal ve vápně k míči útočník Cimr, jenže přehodil nejen vybíhajícího gólmana Výborného, ale i chotusickou branku. V 68. min. Viktorka získala potřebný klid na kopačkách, když po centru Hvězdy z levé strany míč proletěl napříč vápnem k Pavlu Mrštíkovi a ten placírkou do odkryté branky upravil na – 0:2. Neuběhly ani dvě minuty a skóre se měnilo znovu. V 70. min. po Volencově trestném kopu z pravé strany míč ve vápně zpracoval Petr Mrštík, který přihrál do volného prostoru, kam si naběhnul střídající Ivičič a střelou ke vzdálené tyči zvýšil na – 0:3 Jenže to nebyla poslední branka zápasu. V 78. min. se o čestný gól Chotusic postaral střídající hráč Mathes, který si zaběhl za obranu Sedlic a placírkou po zemi ke vzdálené tyči upravil na konečných 1:3. TJ Viktoria Sedlec potřetí v řadě vyhrála a dostala se na první místo OP, když venku porazila Chotusice 3:1.

Branky:  78. Mathes – 31. Cimr, 68. Pav. Mrštík, 70. Ivičič

ŽK – 85.  Mar. Hubáček  - 81 Pav. Mrštík

TJ Sokol Chotusice : Výborný – Seeman,(75. Bubeník) Čmakal, Vetešník V.(75. Mathes), Hubáček M.  – Čtvrtečka, Dospěl, Jiroušek, Procházka – Vetešník T. , Federovič

TJ Viktoria Sedlec: Vokoun – Kolda, Kožnar, Vařina, Pavlík, Vrba(68. Ivičič), Petr Mrštík, Volenec (88. Bouma), Hvězda – Pavel Mrštík, Cimr