Viktorka podruhé v řadě prohrála

Sedlec – V 6. kole TJ Viktoria Sedlec přivítala doma tabulkového souseda OP Zruč nad Sázavou. Mezi oběma mužstvy byl jednobodový rozdíl. Pátá Viktorka s 9 body v minulém kole prohrála v Malešově 2:3, naopak šestá Zruč s 10 body nezaváhala a porazila doma Zbýšov 3:0.

TJ Viktoria Sedlec – Jiskra Zruč nad Sázavou 0:1 (0:0)  .

Kouči Luboši Votavovi chyběli tito hráči : Kožnar, Poul, Gono a Svoboda.

Trenér Michal Váňa postrádal tyto hráče: Havla a Hájka

Úvod zápasu patřil Jiskře. V 6. min po centru z pravé strany hrajícího trenéra M. Váni se ve vápně prosadil záložník Zeman, ale hlavičkoval nad branku domácích. O minutu později na druhé straně se do zakončení dostal záložník Volenec, ale po přiťuknutí Pospíšilem z velkého vápna překopnul bránu Cudlína. Po této akci Viktorka převzala iniciativu a držela míč na svých kopačkách. Vytvářila jsi spoustu šancí, jenže nedokázala usměrnit míč mezi tři tyče! V 10. min. po rohovém kopu Volence se ve vápně prosadil obránce Hvězda, ale jeho střela skončila v ochranné síti za bránou Zruče.

V 15. min. po centru Hvězdy se odražený míč dostal ve vápně k záložníkovi Volencovi, ten ovšem z dobré příležitosti přestřelil branku gólmana Cudlína. O dvě minuty později podobně jako Volenec i Pospíšil z velkého vápna zakončil střelou vysoko nad branku hostů. Ve 25. min se po centru Hvězdy se ve vápně uvolnil Spáčil, ovšem hlavičkoval vedle branky Cudlína. Právě útočník Pospíšil byl blízko gólu, ale ten také neměl střelecké štěstí jako ostatní hráči Viktorky. Ve 29. min. útočník Pospíšil se uvolnil před velkým vápnem a pohotově vystřelil, ale jeho technická střela letěla těsně vedle pravé šibenice Cudlínovy branky. Zruč zahrozila až po půl hodině hry, když ze střední vzdálenosti vypálil záložník Janda, ale jeho pokus také letěl jako na druhé straně těsně prozměnu vedle levé šibenice Vokounovy branky. Ještě do poločasu ve 40. min. Viktorka měla další šanci. Po centru Ivičiče z pravé strany a po přihrávce Jelínka se ve vápně se do zakončení opět dostal Volenec, ten však z vápna překopnul bránu hostů!

I po změně stran se Viktorka tlačila do koncovky. Ve 48. min. po centru Spáčila se hlavou prosadil Volenec, ale brankář Cudlín jeho hlavičku zneškodnil. Jiskra dala osobě vědět až po hodině hry. V 62. min. brankář Vokoun vyrazil Zemanovu střelu z velkého vápna na roh. O pět minut později gólman Vokoun vykopával na poslední chvíli z brankové čáry nebezpečný centr útočníka Koudely. Poslední čtvrthodina zápasu patřila rozhodčímu Petrovi Kutilovi, který v 77. min nařídil pokutový kop, když ve vápně byl podle něho faulován Zeman „zahrál rukou“ brankářem Vokounem, ovšem penaltu kapitán Petrů neproměnil!! Viktorka mohla ihned z protiútoku vsítit branku. Po centru Vavřiny z levé strany hlavičkoval ve vápně střídající Pavel Mrštík, ale gólman Cudlín jeho hlavičku na brankové čáře zneškodnil. O dvě minuty později u postraní čáry kapitán Petrů ze zadu fauloval na červenou kartu obránce Hvězdu, ale rozhodčí Kutil vytáhl jen „žlutou“ kartu. V 80. min. útočník Koudela převzal balón na půlicí čáře a prokličkoval vše, co mu stálo v cestě. Aby toho nebylo málo, ve vápně jsi položil i gólmana Vokouna a vstřelil tak vítěznou branku zápasu. Viktorka podruhé v řadě prohrála tentokrát 0:1 se Zručí nad Sázavou.

TJ Viktoria Sedlec – Jiskra Zruč nad Sázavou 0:1(0:0)

Rozhodčí: Petr Kutil

Branky: 80. Koudela

ŽK 24. Vavřina, 51. Jelínek, 85. Hvězda - 47. Jelínek, 79. Petrů

Sedlec: Vokoun - Vavřina( 83. Vrba), Zdychynec (C ), Pavlík, Hvězda - Ivičič (63. Pa. Mrštík), Tvrdý (63 .Pe. Mrštík), Volenec,Spáčil - Jelínek, Pospíšil

Zruč : Cudlín - Z. Louda, Jouza,Jelínek, Viktora,  M. Váňa Janda, Petrů.(C)  Zeman - T. Louda,  Koudela