Viktorka prohrála v Malešově

Malešov – Ve šlágru 5. kola okresního přeboru fotbalisté Malešova přivítali doma ve sportovním areálu Josefa Klečáka mužstvo TJ Viktorii Sedlec. V minulém kole osmý Malešov se šesti body prohrál venku ve Zbýšově 1:4, naopak druhá Viktoria Sedlec doma rozstřílela U. Janovice B 7:2.

Kouči Luboši Votavovi chyběli tito hráči: J. Poul, Petr Mrštík, Zdychynec, Pavlík, Kolda, Kožnar, Ivičič a Svoboda.

SK Sokol Malešov -  TJ Viktoria  Sedlec  3:2 ( 2:1)

.

V úvodu zápasu obě mužstva dopředu nic kloudného nevymyslela, protože často chybovala v rozehrávkách. Jako první šanci zápasu si vytvořili fotbalisté Malešova. V 18. min. po přihrávce záložníka Rejtárka se do zakončení dostal obránce Nekola, jenže jeho tečovaná střela z vápna mířila do autu. O minutu později na druhé straně se po centru záložníka Hvězdy prosadil ve vápně středopolař L. Tvrdý, ale jeho hlavička skončila v náruči brankáře Táborského. V 28. min. poprvé v zápase dal osobě vědět útočník Horyna poté, co se osamocený ve vápně uvolnil, ovšem z dobré příležitosti branku Radka Vokouna překopnul. Podobně se prozatím nedařilo i sedleckému útočníkovi L. Pospíšilovi, který z velkého vápna vystřelil, ale jeho přízemní ránu gólman Táborský na brankové čáře nadvakrát kryl. Až v závěru prvního poločasu diváci viděli góly a to na obou stranách. Ve 37. min. po centru kapitána Rejtárka z levé strany jsi za obranu Sedlic naběhl záložník Koubek a střelou k tyči rozvlnil sedleckou síť - 1:0 O minutu později se sedlečtí diváci předčasně radovali.  Když na druhé straně záložník Hvězda z velkého vápna pohotově vystřelil a z malého vápna do odkryté branky míč uklidil Jelínek, ale branka nebyla uznána pro ofsajd. Ve 44. min. se Viktorce na konec podařilo vyrovnat poté, co byl před vápnem faulován Hvězda a z trestného kopu se L. Pospíšil nemýlil, protože technickou střelou trefil horní růžek Táborského branky -1:1  Jenže poslední slovo do poločasu měli fotbalisté Malešova. Ve 45. min. po trestném kopu Rejtárka se ve vápně k odraženému míči na přední tyči dostal osamocený útočník Horyna a na podruhé už nezaváhal, protože přízemní střelou ke vzdálené tyči překonal brankáře Vokouna. 2:1

Ve druhém dějství Viktorka diktovala tempo hry, naopak Malešov se stáhl do obrané ulity a vyrážel do brejků. Jako v  53. min. po centru Železného z pravé strany se do zakončení ve vápně dostal útočník Horyna, ale obránce Gono  jeho střelu na přední tyči odvrátil skluzem na roh. V 62. min. záložník Tvrdý se uvolnil před pokutovým územím, ale jeho pokus skončil v ochranné síti za brankou Malešova. V 68. min. Viktorka byla blízko k vyrovnání, poté, co se Pospíšil individuálně prosadil po levé straně a centrem na zadní tyči našel Jelínka, ale ten hlavičkoval těsně vedle Táborského branky. V 70. min. trenér Viktorky Luboš Votava posla na hrot stopera Gona a v zápětí mohl vyrovnat. V 72. min opět po centru Pospíšila z pravé strany se hlavou ve vápně prosadil Gono, ale hlavičkoval podobně jako Jelínek vedle Táborského brány. V 78. min. Malešov udeřil z brejku, když obránce Nekola svojí přihrávkou po zemi z pravé strany našel střídajícího Klečáka a ten uklidil míč do odkryté branky - 3:1 I přestože Viktorka prohrávala dvougólovým rozdílem i nadále útočila. V závěru zápasu v 86. min. obránce Vavřina před malešovským vápnem nahrál Pospíšilovi a ten přízemní střelou k pravé tyči snížil - 3:2 V závěru zápasu v 88. min. se do brejku po levé straně dostal záložník Hvězda, ovšem z velkého vápna místo střely na branku zvolil přihrávku před bránu, která však bohužel skončila v autu. TJ Viktoria Sedlec v Malešově prohrála  - 3:2

Malešov -   Sedlec  3:2 ( 2:1)